nedeľa 13. júna 2010

Vlastnými očami 1

MŠK Fomat Martin vs OŠk Lisková 1:1(0:0) Zápas V. ligy B, sa hral za veľmi teplého počasia na umelej tráve v Martine. Domáci FOMAT z prvého miesta tabuľky chcel pre svojich ULTRAS (také skandovanie sa v tak nízkej súťaži len tak nevidí) ukázať svoju kvalitu a potvrdiť už dávno spečatený postup do vyššej súťaže. Lenže hostia si neprišli po výprask a do polčasu súpera nepustili do žiadnej vyloženejšej príležitosti na skórovanie. Umnou hrou a najmä prehustením stredu poľa i spevnením defenzívy si vytvorili práve oni prvé šance zápasu. Skórovať mohli predovšetkým Peter Golis a Jozef Marton. Na chalanoch OŠK bolo vidieť, že sa súpera nezlakli. Druhý polčas znova začal aktivitou liskovských chalanov a z protiútokov párkrát zahrozili. Po 10 minútach sa už ale zhostili taktovky domáci. Vytvárali si väčšie šance na skórovanie. Za zmienku stojí najmä tečovaná strela do žrde, pri ktorej už bol brankár hostí takmer prekonaný, ale obzvlášť šanca F. Zboju, ktorý s pred čistej brány prestrelil. Hostia stále hrozili z rýchlych protiútokov. Takej strele P. Lauku veľa nechýbalo aby skončila gólom. Nakoniec sa zápas lámal až v poslednej 10 - minútovke. Najskôr hráč FOMATU Hollý, po porade rozhodcov, dostal červenú kartu za udrenie hráča hostí Martona. No už v 89 minúte gól domácich (Kucian), po chybe hosťujúcej obrany, schladil rozhorčenie domácich za vylúčenie ich hráča. O všetkom sa zdalo byť už rozhodnuté, ale v nadstavenom čase po rozohraní rohu na krátko Marton ľavačkou nechytateľne k bližšej tyči rozhodol o spravodlivej deľbe bodov. Hráč zápasu: Jozef Marton -nepodal 100% výkon, ale bol pri všetkom dôležitom (vylúčenie, vyrovnávajúci gól) a navyše veľmi skúsene si pýtal fauly na svoju osobu, čo narúšalo prípadný tlak domácich. Zostavy: Fomat: Gonšor - Pavlovič, Bizík, Ižip, Kosinka - Zboja, Hollý, Kucian, Trpiš - Hajčík, Petržeľ Lisková: Kačalka - Šiška - Kubala,P.Lauko,Múdry,Karlík - Mrva,Marton,Mihajlov, Adamčiak - Golis